Правда про харчування в Тік-струмі

Подивіться, ми любимо TikTok так само, як і всі інші. Де ще ви можете знайти милі щенята, витончені модні хакі та дивовижні рекомендації щодо книг (цей список TBR ніколи не виглядав краще) в одному місці? Але, як і багато інформації, яку ви знайдете в Інтернеті, не все в додатку слід приймати за чисту монету-особливо відео про харчування.

За останній рік велнес-спільнота на TikTok вибухнула. Від рекомендацій щодо здорових продуктів до порад щодо протеїнових порошків, не бракує вмісту під хештегом „харчування” (який набрав більше 3 мільярдів переглядів).

Без сумніву, це багатство віртуальної інформації має свої переваги. По-перше, зараз легше, ніж коли-небудь, знайти натхнення і мотивацію для того, щоб краще харчуватися і більше рухатися (і велике „так” цьому!). TikTok також дає лікарям та іншим медичним працівникам можливість безпосередньо спілкуватися з підлітками, які в іншому випадку не змогли б отримати доступ до широкого кола експертів.

Але простота створення вмісту в додатку також дозволяє некваліфікованим особам робити помилкові (а іноді і небезпечні) заяви про харчування. Показовий приклад: коли впливова людина без медичної освіти (Ви знаєте, хто ви) припускає, що вживання тільки зеленого соку протягом тижня є ключем до оптимального самопочуття. (Попередження про спойлер: це не так.)

Подібні вводять в оману поради можуть привести до нездорових відносин з їжею. „Багато популярних облікових записів у соціальних мережах зосереджені на обмежувальних дієтах і сильно недооцінюють кількість їжі, яку потребують Підлітки”, – пояснює доктор Лорен Мюльхайм, власник компанії Eating Disorder Therapy LA. „Це зображення може спровокувати розлад харчової поведінки”.

13-річна Алісія т. каже, що відеоролики „що я їжу за день” на TikTok часто змушують її відчувати себе незручно і винною через кількість їжі, яку вона їсть. „Я знаю, що скорочувати калорії небезпечно, але коли я бачу, як це роблять інші дівчата, це змушує мене задуматися, чи варто мені теж спробувати”, – ділиться вона. І Алісія, звичайно ж, не самотня. Є мільйони таких дівчат, як вона, які стають жертвами цієї небезпечної пастки порівняння в соціальних мережах. Ця звичка може вплинути на ваше мислення і ваше фізичне здоров’я.

Звичайно, це не означає, що кожен Тікток, орієнтований на їжу, шкідливий, але ви повинні бути розумні в тому, що Ви, ну, споживаєте.

Отже, як ви відокремлюєте факти від вигадки у вашій стрічці? У нас є кілька рішень, щоб переконатися, що Ви отримуєте тільки кращі поради.

Перевірте (і перевірте) облікові дані

Перше, що Вам слід зробити, коли ви потрапляєте на відео про харчування? Ставте під сумнів кваліфікацію користувача. „Завжди проводьте свої дослідження і з’ясовуйте, від кого виходить інформація”, – радить клінічний дієтолог Стеф Грассо, який публікує на TikTok як @stephgrassodietitian. „Просто тому, що відео має багато Переглядів, це не означає, що це від ліцензованого професіонала”.

Щоб переконатися, що Ви отримуєте точну консультацію, знайдіть такі літери, як MD (лікар), RD (зареєстрований дієтолог) або LPN (ліцензована практична медсестра) поруч з їх ім’ям користувача. Немає вірчих грамот? Проведіть пальцем далі.

Остерігайтеся вірусних відеороликів

Ви шукаєте легкий сніданок, щоб боротися з втомою рано вранці, і натикаєтеся на так званий „детокс-коктейль” з 1,2 мільйонами лайків. Дивно, правда?

Неправильний. „Багато вірусних TikTok обіцяють швидкі результати або магічні рішення”, – говорить Грассо. „Такі відео, як правило, привертають масу уваги, тому що хто не любить швидке рішення?”

Проблема в тому, що інформація в них не завжди достовірна. Деякі творці контенту публікують підроблені поради, тому що, на жаль, вони знають, що це принесе їм більше переглядів і лайків. І як би очевидно це не звучало, важливо враховувати, що TikToker, який ви переглядаєте, може не відповідати вашим інтересам. Крім того, у них немає можливості дізнатися, що найкраще підходить для ваших унікальних потреб у фізичних вправах і харчуванні.

Це не означає, що * всі * популярні дієтичні Тіктоки погані (ми любимо вегетаріанську варіацію запеченої пасти з фети). Просто переконайтеся, що Ви оцінюєте вірусні відеоролики критичним поглядом. А якщо ви подумуєте про те, щоб змінити те, що ви їсте? Спочатку поговоріть з людьми, яких Ви знаєте і яким довіряєте IRL (наприклад, з вашими батьками або лікарем). Тому що, якщо це звучить занадто добре, щоб бути правдою, то, швидше за все, так воно і є.

Взаємодійте з акаунтами, позитивно ставляться до тіла

Без сумніву, алгоритм TikTok іноді просто дістає вас (наприклад, як він знає, що ви можете дивитися відео про організацію туалету практично нескінченно), але в інших випадках він далекий від істини (як лайк одному повідомленню про тостах з хумусом перетворив весь ваш канал в кулінарну книгу з салатом з капусти?). І якщо останнім часом ви займалися будь-яким вмістом про харчування, цілком можливо, що ваша домашня сторінка змінилася на користь хаків для здоров’я і впливових людей у фітнесі.

„Алгоритм TikTok підкріплює помилкову ідею про те, що більш тонкі тіла краще, особливо для людей, які цікавляться оздоровчим контентом”, – зазначає доктор Мюльхайм. „Але кращого типу статури не існує. Тіла бувають різних форм і розмірів — і у різних тіл різні потреби в харчуванні”.

Простий спосіб виправити свій FYP? Почніть лайкати і коментувати позитивний контент для тіла. „Перегляд відеороликів про любов до себе змінив мій FYP – і мою точку зору”, – ділиться Кейтлін с., 16 років. „Я почала бачити, що в моїй стрічці з’являються всі різні типи статури. Я відчуваю себе набагато більш включеним і цінним у соціальних мережах”.

Додаючи новий вміст до вашого звичайного поєднання (включаючи рекомендації щодо харчування від справжніх дієтологів), алгоритм почне розпізнавати, що ви не стикаєтеся з токсичними або підробленими заявами про їжу. Ваш канал (і ваш розум) будуть Вам вдячні.

Поговоріть з професіоналом, якщо у вас є основні Q

TikTok може бути хорошим місцем для збору інформації про загальне харчування, але це не остаточний центр рекомендацій по здоров’ю (не кажучи вже про те, що важко вмістити всі необхідні деталі в короткий кліп). „Ви не повинні підходити до харчування з точки зору одного розміру для всіх”, говорить Грассо.

Подумайте про це: ваші щоденні потреби в харчуванні, швидше за все, сильно відрізняються від потреб вашої мами, вашої старшої сестри і, так, навіть вашої кращої подруги. Ось чому найкраще поговорити безпосередньо з експертом, коли у вас виникають серйозні питання, наприклад, скільки калорій споживати в день або як додати в своє меню більш насичені поживними речовинами страви. Лікар або дієтолог може оцінити всі особисті фактори і допомогти скласти план, розроблений спеціально для вас.

Пам’ятайте: Баланс-це ключ

Варіативність дуже важлива – як з точки зору того, що ви їсте*, так і з точки зору того, що ви дивитеся. Звичайно, нескінченний шведський стіл дієтичних TikToks інтригує, але не забувайте про інший чудовий контент (так, ці милі відео з цуценятами).

Хоча час від часу можна заглядати в додаток, щоб перекусити після школи inspo або спробувати свіжі комбінації тренувань, продовжуйте переглядати і інші відео. Це не тільки збереже вашу подачу свіжою і веселою, але й збереже ваше тіло і розум щасливими і здоровими. Бо хіба не в цьому сенс?

Правда про харчування в Тік-струмі

Dodaj komentarz

Przewiń do góry