8-bitowy przegląd świąteczny: znajomy, ale zabawny!

Co ludzie kochają bardziej niż wakacyjne filmy? Wakacyjne filmy wypełnione po brzegi nostalgią, ot co! Jaką dekadą wielu ludzi ma dziwną fascynację? Lata 80. czy syntezator działa na tak wielu partyturach? Czy to konsumpcjonizm? Czy to fryzura „stado mew”? Cóż … dwa z trzech z nich dotyczą najnowszego wakacyjnego filmu HBO Max/Binge, 8-Bit Christmas.

Co sprawia, że oglądanie tego nowego wakacyjnego filmu jest tak nostalgiczne? Cały klimat filmu krzyczy po prostu lata 80-te (aż do niekończącej się pracy syntezatora dla partytury). W narracji jest ogólne poczucie nostalgii, ponieważ Neil Patrick Harris opowiada własną historię dorastania jako nastolatek. Pamięta wiele zabawnych szczegółów na temat życia dziecka pod koniec lat 80 – tych i naprawdę jak różne jest od dzisiaj. Ale bądźmy szczerzy; całkowicie nosili kaski i okulary ochronne. Cała ta narracja przywołuje wspomnienia, gdy nasz prowadzący stara się jak najlepiej znaleźć sobie Nintendo Entertainment System. Spędziłem wiele godzin w moim życiu grając na różnych platformach Nintendo i mogłem zrozumieć jego pragnienie.

Historia jest dość relatywna … ale czy jest zbyt znana? Jest to jeden z tych filmów, w których poznasz każdy bit po drodze. Czy to musi być coś złego? Nie do końca, ale to sprawia, że trudniej zainwestować w historię, która jest tak przewidywalna, i wiesz, jak to się skończy. Muszę powiedzieć, że 8-bitowe święta mają w rękawie kilka małych niespodzianek. Te niespodzianki otwierają film na prawdziwe serce, którego myślałem, że będzie pozbawiony oparty wyłącznie na strasznych zwiastunach. Prawdziwe wątki o ojcostwie są na tyle wzruszające, że film zostaje wyłączony z emocjonalną więzią.

Ale to nie tylko zabawa i radość, prawda? Są momenty, w których scenariusz woli skupić się na głupich i niedorzecznych gagach, które po prostu nie lądują tak, jak byś miał nadzieję. Narracja i ogólne opowiadanie Neila Patricka Harrisa ocaliło kilka takich chwil, czyniąc go prawdziwym MVP w tym filmie. Winslow Fegley jest również wystarczająco silny, aby pomóc w zakotwiczeniu tego filmu. Wiele znaków jest pisanych z kilkoma niuansami i głębią, pozostawiając niektóre do życzenia na tym filmie. Istnieje kilka występów wspierających, które zapewniają solidną rozrywkę (Steve Zahn i David Cross).

Szukasz świątecznej radości na streamingu? HBO Max / Binge to może być twoje miejsce, bo 8-bitowe Święta dostarczą niektóre z tych towarów. Nie jest to bynajmniej klasyka, ale to wystarczająca zabawa i przyjemność dla całej rodziny.

8-bitowy przegląd świąteczny: znajomy, ale zabawny!

Dodaj komentarz

Przewiń do góry