Bill Moseley o więźniach Ghostland

Bill Moseley był jednym z najmilszych facetów, z którymi kiedykolwiek rozmawiałem, więc trudno było wyobrazić go jako’ Chop Top 'Sawyera z” Teksańskiej masakry piłą mechaniczną 2″, nie mówiąc już o złym facecie w nowym filmie ” więźniowie Ghostland.”

„Więźniowie” od pierwszego wejrzenia to dzika jazda (nawet Nic Cage, który również zagrał w filmie, nazwał go „najdzikszym filmem, jaki kiedykolwiek zrobiłem”). Wydaje się przypominać skrzyżowanie „Waterworld” i ” Mad Max – – tylko może nawet bardziej dzikie niż oba połączone. Moseley wciela się w okrutnego i szalonego gubernatora, który chce odzyskać swoją adoptowaną wnuczkę (Sofia Boutella) po tym, jak zaginęła w nadprzyrodzonym miejscu zwanym Ghostland. Film wyreżyserował Sion Sono.

Tutaj Moseley poświęca czas na rozmowę z filmami o „więźniach”, filmach o „piły łańcuchowej” oraz o tym, jak i dlaczego miał tak długą i produktywną karierę.

 

Jak włamałeś się do biznesu?

Bill Moseley: w 1984 roku nakręciłem Krótki film pt. „manicure z piłą mechaniczną w Teksasie”, napisałem go, wyprodukowałem i zrobiłem sobie występ jako Autostopowicz, cały czas pracując jako dziennikarz i niezależny pisarz w Nowym Jorku. Opisywałam pracę nad „2020: rok, w którym nawiązujemy kontakt” i pokazałam „Manicure” mojemu przyjacielowi, który napisał „Kto wrobił królika Rogera”; miał biuro po drugiej stronie korytarza z Tobe Hooperem. Tobe to obejrzał i pokochał, a przyjaciel dał mi numer telefonu Tobe 'a i kazał zadzwonić za 10 dni, więc zadzwoniłem do Tobe’ a i powiedziałem, że jestem facetem, który zrobił „Manicure” — zapytał, kto grał autostopowicza w „Manicure”, a ja powiedziałem „ja”, a on powiedział, że jeśli zrobi sequel, to mnie w nim weźmie.

Dwa lata później rozpoczęła karierę aktorską od „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną 2.”To było dosłownie jak wygrana na loterii, tak na to patrzę, i trzymałem to w głowie, że jestem szczęściarzem. Nie miałem ambicji, nie przyszło mi do głowy, że Tobe by to polubił. Początkowo pierwszy film ” Teksańska masakra piłą mechaniczną „tak mnie przeraził, że zrobiłem” Manicure”, aby złagodzić przerażenie, jakie odczuwałem widząc oryginalny film. Lubię stać się częścią rodziny Sawyer („Teksańska masakra piłą mechaniczną”), ale nie miałem pojęcia, że nastąpi zmiana kariery i nie miałem pojęcia, że zarobię karierę w filmach.

 

Film: najpierw byłeś dziennikarzem, zanim zostałeś aktorem. czy to pomogło ci w aktorstwie?

BM: oczywiście, daje to zaufanie do słów, a wiele z tego, co zrobiłem, gdzie Rozkosz zamienia się w smutek zarówno scenarzystów, jak i producentów, to to, że mogę improwizować słowa w wywiadach i rolach, co było nieocenione.

 

MOVIEHOLE: co zawdzięczasz swojej długowieczności w branży filmowej?

BM: muszę powiedzieć, że staram się dotrzeć tam wcześniej lub najpóźniej na czas, znam swoje kwestie, jestem zabawny w pracy i pozwalam reżyserowi reżyserować, to w zasadzie wszystko. Mam talent i jest wielu ludzi, którzy mają talent, z którymi praca nie jest przyjemna. Nic Cage był na pewno punktualny, nie spędzał dużo czasu w swojej przyczepie z producentem, był tam i nieustraszony, dał z siebie wszystko.

Pracowałem z reżyserami, którzy lubią chaos, bo lubią wydobywać porządek z chaosu — nie jestem jedną z tych osób. Lubię się pojawiać, odrabiać lekcje, lubię pracować i grać postacie, które są przerażające i straszne. Wszystkie moje postacie są szczęśliwe do pracy (śmiech), Otis uwielbia być Otis, gubernator uwielbia być Gubernatorem. Czasami pytają mnie, jak można grać psychola tak dobrze, a ja mówię, że jestem jedynym zdrowym psychicznie w tym pokoju. Jak powiedział Anthony Perkins na końcu „Psycho”, mówiąc: „nie skrzywdziłbym muchy.”

 

Jak związałeś się z „więźniami”?

BM: jestem przyjacielem Rezy Sixo Safai i zaprosiłem go na premierę „3 z piekła”, jest przyjacielem i napisał ” więźniów Ghostland.”Myślał, że będę dobrym gubernatorem, a Sion Sono był moim fanem, więc powiedział, że chciałbym go mieć.

 

MOVIEHOLE: film ma nieco klimat „Waterworld”, z humorem, efektami specjalnymi i zwariowanymi postaciami-czy Twoja postać jest bardziej uziemiona?

BM: jest szalony, ale wie dokładnie, gdzie jest, ma szlaban i wie, kim jest i co może zrobić. Jeśli jest jakiś problem, ma wybitnego mistrza sztuk walki z Tak Sakaguchi, gra postać o imieniu Yasujiro i wzywam Tak do przodu w filmie, aby rąbnął kogokolwiek na wstążki.

 

Byłeś w „Carnivale”, jednym z moich ulubionych miniseriali kablowych — czy są jakieś wieści o czymś nowym?

BM: nie za bardzo. Pozostaję w kontakcie z Nickiem Stahlem, ale nic nie słyszałem, grałem Possum the cook, to była naprawdę dobra rola; nie ze względu na jego dramatyczną wartość, ale to dało mi moje świadczenia medyczne w tym roku.

 

MOVIEHOLE: ty też jesteś muzykiem, są jakieś nowe projekty muzyczne?

BM: nagrałem teledyski z zespołem ” Ice Nine Kills „i pojawiła się nowa seria filmów” Assault & Batteries”, gdzie gram Hardboiled detective. Ponadto Rani Sharone wydała płytę zatytułowaną „spider Mountain”, a album zatytułowany” No Way Down”; dzięki Covid pracujemy nad nową płytą” Spider Mountain”. Jego brat bliźniak Gil jest perkusistą zespołu Marilyn Manson.

Bill Moseley o więźniach Ghostland

Dodaj komentarz

Przewiń do góry