Bill Oberst Jr – Taniec świerszczy

Adaptacja powieści Deborah Robillard „The Crickets Dance” opowiada o prawowitej prawowitej właścicielce dziennika odzyskanego z odziedziczonego przez nią domu. Dziennik jest pełen tajemnic i historii, które mogą doprowadzić ją do przyszłości, o której zawsze marzyła.

Bill Oberst Jr, lepiej znany z ról w takich gatunkach rozrywki, jak” The Devil ’ s Rejects „i” Circus Of The Dead”, chce nakręcić film o odświeżającej zmianie tempa.

 

Bill, gdzie cię teraz znajdujemy?

Los Angeles, Miasto Aniołów

 

The one and only…

Jest ich kilka – po prostu nie dostają tego, co robią diabły.

 

Nie mam racji. Czy pandemia była tak karalna dla Ciebie, jak dla większości aktorów?

Byłem na pogrzebach Covid, więc wszystko jest względne. Nie umarłem. Ale zachorowałem i straciłem pracę. Jak wszyscy, których znam.

 

Dopóki jesteś zdrowy, prawda? Czy był jakiś rodzaj pracy, którą byłeś w stanie wykonać przez wszystkie przestoje?

Wykorzystałem swój czas na stworzenie podcastu o nazwie „Gothic Goodnight”; podcast na dobranoc, który absolutnie absolutnie gwarantuję, że uśpi Cię! Ale musisz słuchać w ciemności. Nie oszukuje światło słoneczne. Dark jest naszym przyjacielem.

 

A co z tańcem świerszczy? Czy to było coś, co było w puszce, zanim wirus uderzył?

Tak. Zawinięte kilka miesięcy przed rozpętaniem się piekła.

 

Lucky! Taki zupełnie inny film dla Ciebie … czy to jest?

Doceniam ten znak zapytania. Nie, to nic niezwykłego, ale nie z tego jestem ogólnie znany. Moja twarz gra jako „okres”, więc zrobiłem mój udział w portretach z XIX wieku-Odzyskiwanie, Marsz Shermana, nawet Abraham Lincoln Vs. Zombies. Ludzka natura się nie zmienia, tylko Szafa.

 

Uwielbiam to. Co spodobało ci się zarówno w postaci, jak i w utworze?

Charakter: jest nadzorcą, co tak naprawdę nie jest prestiżową pozycją, więc musi nieustannie udowadniać sobie i własnym panom, że jest godzien, paradoksalnie ignorując wartość i człowieczeństwo zniewolonych narodów, które nadzoruje. Utwór: pięknie napisany i oparty na pięknie napisanej książce. Myślę, że potrzebujemy przesłania: miłość to miłość. Miłość jest z Boga. Miłość jest święta, zwłaszcza miłość ofiarna.

 

Przeczytałeś też książkę? Wyobrażam sobie, że jest zupełnie inaczej,jak zwykle?

Tak, autorka, Deborah Robillard, była z nami na planie każdego dnia. Korzystałem z niej wiele razy, szczególnie z emocjonalnych niuansów tego pozornego drania, którego grałem. Lubię książki. Kino jest medium wizualnym i uwielbiam ten język. Ale zawsze mam nadzieję, że kiedy jest adaptacja książki, cieszyć się nią doprowadzi nas do chęci przeczytania książki.

 

W rzeczy samej. To zupełnie inny film – w najbardziej odświeżający sposób, prawda?

Też tak myślałem. Podoba mi się sposób, w jaki rysuje podobieństwa między życiem emocjonalnym ludzi, których uważamy za część zakurzonej przeszłości, a ludźmi, których uważamy za tu i teraz. Oczywiście nie ma żadnej różnicy. Od dawna wierzyłem, że gdybyśmy wpadli w niemal każdy inny okres czasu niż nasz, nie mielibyśmy problemów z rozpoznaniem emocjonalnego życia tamtejszych ludzi. Zmieniają się tylko pułapki; nieistotne rzeczy.

Trudno to porównać do innych filmów. Masz jakiś pomysł?

Nie. Myślę, że jest to rodzaj filmu, który mógł powstać we wcześniejszym okresie kina, zanim spodziewaliśmy się krachu i bumu od wszystkiego, co oglądamy. To prawdziwa historia miłosna i prawdziwa tragedia-dobre historie miłosne są zawsze jednym i drugim.

 

Zgaduję, że nie będziesz w stanie wiele powiedzieć, ale czy Rob Zombie zaciągnął cię już do roli w filmie Munsters?

Nie.

 

Daj spokój, Rob! Muszę zapytać, bo niektórzy mogą uznać ROBA ZA nietypowy wybór do tego filmu-czuję, że jego wrażliwość naprawdę nadaje się do własności-czuję to samo?

Rob Zombie To Rodzina horrorów-kocha potwory całym sercem – ale jego talenty wykraczają daleko poza gatunek horrorów. Munsters to doskonały projekt Mostowy. Nie będzie traktował tych postaci ściśle farsowo. Jest silnym reżyserem i intuicyjnym uczniem ludzkiej natury.

 

Jedyną rzeczą, której większość ludzi nie wie o Rob Zombie, jest to, że jest absolutnie kochany. Najmilszy facet. Byłeś zaskoczony, że sam to odkryłeś, kiedy po raz pierwszy z nim pracowałeś?

Byłem. Jestem stale zaskoczony, że tak jest w przypadku reżyserów i producentów wysokiego szczebla. Większość to bardzo dobre istoty ludzkie. Ale „bardzo dobry człowiek” nie jest zbyt klikalnym nagłówkiem, prawda? Skupiamy się więc na osobach, a nie na ludziach. Taki jest interes firmy.

 

Wyobrażam sobie, że nie każdy, z którym pracowałeś, był pluszowym misiem? Ha!

Nie zawsze byłem pluszowym misiem. Więcej niż raz pękłem i musiałem przeprosić obsadę i ekipę. Jak w Wojskowym Centrum Dowodzenia, sesja filmowa nie jest miejscem dla wrażliwych emocjonalnie. Liczy się zespół i misja. Nauczysz się tego i odniesiesz sukces, albo odmówisz i zawiedziesz.

 

Nie mogę sobie wyobrazić, to Bill! Może Veronica Robledo? Jak opisałbyś Veronicę?

Silny przywódca. Przypominała mi Jamiego Lee Curtisa w jej uśmiechniętej, ale stanowczej kontroli nad swoim zestawem. Dobry reżyser jest jednocześnie szanowany i (trochę) przerażony. To trudna kombinacja. Musisz mieć w sobie coś, co sprawia, że ludzie chcą wykonywać Twoją wolę. Veronica to ma.

Bill Oberst Jr – Taniec świerszczy

Dodaj komentarz

Przewiń do góry