Diary of a Wimpy Kid Review: to nie jest nawet godzina!

Gimnazjum jest do bani, prawda? To taki niezręczny czas dla wielu ludzi, kiedy dorastają. Autor Jeff Kinney zrobił karierę z uchwycenia tych niezręcznych czasach z jego ukochanej serii, Diary of a Wimpy Kid. Widzowie zostali potraktowani serią adaptacji Kinneya na żywo, ale teraz Disney+ zmierza w innym kierunku. Te ujmujące opowieści będą teraz opowiadane za pomocą dziwacznej i głupio wyglądającej animacji (zgodnej z oryginalnymi rysunkami).

W tej pierwszej podróży do tego nowego, animowanego świata, jaką historię traktuje publiczność? Szczerze mówiąc, ta 58-minutowa opowieść to tylko ciąg winiet. Jest coś wspanialszego? Tak jakby. Greg, nasz bohater przez niezręczność dorastania, ma swojego najlepszego przyjaciela, Rowleya. Mają razem wiele nieszczęść, ale wydają się znaleźć na rozdrożu. Czy ich przyjaźń przetrwa? To jest szersza historia jest opowiedziana, ale to jest dość luźne. Co kilka minut film rzuca nową blokadę na drodze Grega (dziwne inne dzieci, łobuzy, Halloween, jego apodyktyczna matka). Film kończy się lekkomyślnym porzuceniem (doskonały przykład „dziecięcego spaceru”) do tego stopnia, że żadne emocje i wyzwanie nie trwają dłużej niż kilka minut. To spowalnia większość napięcia w filmie.

Skoro tak dużo się dzieje, na co publiczność musi się przyczepić? Co sprawia, że inwestują? To, co należy zrobić, to obsada postaci. Greg, Rowley i cała jego rodzina mają czas na życie na ekranie. Głównym problemem jest to, że większość z tych znaków są tak mało prawdopodobne. Po pierwsze, Greg jest tak irytujący i samolubny, że trudno mi było go kibicować. Rowley ma nawet momenty bycia pochłoniętym sobą. Mama Grega jest po prostu odgrywana jako apodyktyczna i kontrolująca. Tam naprawdę nie ma nawet miłości. Jego ojciec jest chodzącym żartem bez prawdziwego związku z nikim. Trudno jest czuć się połączonym z kimś, kiedy go nie lubisz. Ale dla uznania, cała obsada głosowa prowadzona przez Brady ’ ego Noona wydaje się dobrze się bawić.

Co sprawia, że te książki są tak ukochane? Te historie są do siebie podobne. Wszyscy mieliśmy te chwile, z których się nabijaliśmy. Kłócimy się z przyjaciółmi. Byliśmy zrzędzeni i zdyscyplinowani przez naszych rodziców. Każda z tych winiet w filmie prawdopodobnie wywoła wspomnienia z twojej młodości. Nawet jeśli doświadczający tego nie są najbardziej relatywni, te rzeczywiste doświadczenia uderzą w akord.

Czy Disney+ ma zwycięzcę? Dla dzieci, jestem pewien, że będą cieszyć się głupie znaki patrząc i zany zdarzeń. Ten film nie trwa nawet godziny, więc nie jest to zbyt duża inwestycja czasu. Dzieci mogą przez to siedzieć, a dorośli mogą przez to łatwo przejść. Z pewnością nie będzie to jeden z tych animowanych filmów familijnych, które uwielbiają dorośli, ale jest lekkostrawny i nieszkodliwy.

Diary of a Wimpy Kid Review: to nie jest nawet godzina!

Dodaj komentarz

Przewiń do góry