Horror królowa Barbara Crampton tonie zębami w komedii King Knight

Legendarny festiwal filmowy Fantasia w Montrealu powraca z zemstą w 2021 roku. Po sukcesie hybrydowego formatu in-person/digital w ubiegłym roku, Fantasia powraca z kolejnym dzikim i wspaniałym wyborem filmów i filmowych doświadczeń od 5 do 25 sierpnia.

Mieliśmy wspaniałe szczęście, że mogliśmy porozmawiać z legendarną Barbarą Crampton, która zagrała w najnowszym filmie reżysera Rickiego Batesa Jr., King Knight. Film przedstawia Matthew Graya Gublera (Criminal Minds) jako Thorna, arcykapłana modnego Kalifornijskiego sabatu u boku ukochanej „życiowej partnerki” Willow (Angela Sarafyan, Westworld), który przeżywa kryzys tożsamości, gdy jego sekretna przeszłość zaczyna się ujawniać.

Wielkie niespodzianki zachowamy na premierę Fantasia, ale jak wyjaśniła nam Barbara, King Knight dał obsadzie możliwość przeciwstawienia się typecastowi i dobrej zabawy przy tym.

Rzecz, która od razu wyróżniała mnie w King Knight, to eklektyczna obsada, w tym ty. Ale kiedy już to zobaczysz, zobaczysz dokładnie, dlaczego wszyscy zostali obsadzeni w tych rolach. Ciekawi mnie, w jaki sposób zaangażowałeś się w ten projekt, ponieważ są naprawdę wspaniali ludzie zaangażowani w sposób, który jest zupełnie nie na lewo.

Tak, byłam naprawdę zaskoczona. Byłem fanem Ricky ’ ego od dawna i byłem zaskoczony, kiedy dostałem telefon od wspólnego przyjaciela, aby powiedzieć, „Ricky chce z tobą porozmawiać przez telefon, robi kolejny film i chce cię do roli”. Pomyślałem, „wow, to naprawdę ni stąd ni zowąd”.

To znaczy, jego filmy – to komedie, ale są bardzo artystyczne, wyjątkowe i naprawdę różne. Mają dużo do powiedzenia i są dopracowane, i byłam zaskoczona, że myślał o mnie. Po rozmowie z nim o tym i usłyszeniu o filmie, a także możliwości zagrania postaci, która jest trochę trudna, emocjonalnie-nie jest taką miłą postacią.

Zwykle dostaję typecast, grając ładniejsze role. Nie przeszkadza mi to – wcieliłem się w rolę żony Jakoba, którą również wyprodukowałem. Ale lubię grać wiele różnych postaci, a większość ludzi nie postrzega mnie jako nie miłej osoby. Doceniam to, że otrzymałem taką możliwość i naprawdę podobało mi się, co film miał do powiedzenia.

Naprawdę lubię Ricky ’ ego. Kocham Matthew Graya Gublera, jestem jego fanem od Criminal Minds. Ci faceci składali film razem, a ja myślałem, że film ma tę słodką, zabawną, komediową i uroczą wiadomość, aby być sobą i kochać to, kim jesteś, i pogodzić swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Myślę, że wszyscy możemy się do tego odnieść, i myślę, że jego tematy są naprawdę dostępne. Fajnie było wyjść poza gatunek horroru, a także zagrać w komedii, więc doceniam to z wielu różnych powodów.

To jest coś, co naprawdę doceniam w tobie jako aktorze, że zawsze jesteś gotów dać wszystko, od najprostszych projektów do wszelkiego rodzaju dziwacznych horrorów i innych filmów gatunkowych.

Barbara: nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek chciała zagrać coś super takiego. Jeśli nie ma czegoś, co mógłbym dodać do filmu, to po co to robić? Doceniam to, że niektóre z bardziej przyszłościowych kreacji, takich jak Ricky Bates, dają wszystkim interesujące i zabawne postacie do gry. Myślę, że zawsze robi to w swoich filmach, więc wiedziałem, że to będzie coś wyjątkowego, kiedy wiedziałem, że to był film Ricky ’ ego Batesa. „Nie wiem, co to będzie, ale będzie fajnie”. Ma taki kreatywny głos i byłam bardzo szczęśliwa, że o mnie pomyślał.

Nie chcę zdradzać zbyt wiele o twojej postaci w King Knight, ale te przebłyski, które widzieliśmy, wiążą się z rozmowami. Przez ostatni rok wiele się zastanawiałam, biorąc pod uwagę, że wszyscy musimy wykonywać wiele rozmów wideo i rozmów telefonicznych, aby się połączyć, czy czujesz, że musisz udawać, że tego rodzaju połączenia mogą stać się dla ciebie trochę mniej dziwne?

Wiesz, kręciliśmy ten film przed COVID. To było na Skype, nawet nie Zoom.

Wow, Skype, co za wspomnienie!

Barbara: ja już nawet Nie wiem jak używać Skype ’ a, nikt go nie używa!

Cały czas jesteśmy w mediach. Jesteśmy na naszych telefonach, jesteśmy na naszych urządzeniach cały czas. Myślę, że to pokazało, że jest separacja między Thornem a jego mamą. To jedyny sposób, w jaki czują się bezpiecznie, aby komunikować się przez Skype. Dawno nie widział swojej matki i nie mówił o niej zbyt wiele w swoim życiu, więc tylko w ten sposób poczuje się bezpiecznie. I nawet kiedy przychodzi do jej domu, po prostu upuszcza coś pod jej drzwi i wychodzi. Po prostu nie czuje się komfortowo przebywając z nią, i tak naprawdę nie pogodził swojej przeszłości z teraźniejszością.

To jeden z tematów filmu, do którego każdy może się odnieść. Myślę, że dobrze pokazuje to, że jego pierwsza od dłuższego czasu komunikacja z matką odbywa się przez Skype.

Z takimi filmami jak King Knight i, oczywiście, żona Jakoba, naprawdę lubisz walczyć o te mniejsze, bardziej ludzkie projekty pasji. Jeśli chodzi o takie rzeczy jak Fantasia Festival, jest tak wiele wspaniałych możliwości dla takich filmów, aby znaleźć publiczność i rozwijać się.

Myślę, że to dla mnie bardzo ważne i zawsze było. Odkąd wróciłem do gatunku w 2011 roku z You ’ re Next i miałem tak dobre doświadczenie w pracy z tymi facetami, Adamem Wingardem i Simonem Barrettem, zawsze czułem, że chcę pomóc młodym filmowcom w realizacji ich marzeń. Jeśli ktoś do mnie zadzwoni i powie: „Nie wiem, gdzie skończy się ten film, ale robimy go i mamy dla Ciebie świetną rolę”, jeśli uważam, że scenariusz jest dobry i lubię zaangażowanych ludzi, częściej niż nie bardzo to rozważam.

Horror królowa Barbara Crampton tonie zębami w komedii King Knight

Dodaj komentarz

Przewiń do góry