House of Gucci Review: a fun big screen soap opera

Towarzyscy wspinacze … Włosi … Moda … rodzinna zdrada … morderstwo, kto jest gotowy? Masz to wszystko i więcej w najnowszym dramacie kryminalnym Ridleya Scotta, House of Gucci. Gucci to kultowa marka w modzie, ale dramat ich sukcesu może być jeszcze większy. Scott wydaje swój drugi wielki dramat na koniec roku, ale tym razem jest wiele bardziej błyskotliwych strojów i melodramatów po drodze. Patrizia Reggiani pracowała w biznesie swojego ojca, kiedy poznała Maurizio Gucciego na imprezie … wtedy ich życie zmieniło się na zawsze. Jest to historia pełna zwrotów akcji i wielkich osobowości. W tym 157-minutowym filmie jest tyle ziemi.

Ale czy Scott oddaje sprawiedliwość tej niesamowitej historii? Istnieją pewne aspekty, które wyróżniają się wśród innych. Rzeczywista reżyseria filmu jest jak zawsze na najwyższym poziomie. Scott wie, jak zrobić elegancki film o wysokiej wartości produkcyjnej. Scenografia jest wyszukana i budząca podziw, ale kostiumy są tam, gdzie leży prawdziwa jakość. W filmie o potentatach mody stroje lepiej wychodzą na jaw, a na pewno tak. Ścieżka dźwiękowa wybrana do filmu jest hit Za Hitem, który uchwyca czas i tchnie poczucie chłodu w postępowanie. Tak satysfakcjonujące było słuchanie „Heart Of Glass” w filmie po tym, jak został doskonale wykorzystany w zwiastunie. Wyniki Harry ’ ego Gregsona-Williamsa to jakość, a Fotografia Dariusza Wolskiego jest na swój sposób wyjątkowa.

A co z prawdziwą historią? Aspekty techniczne z pewnością dostarczają, ale opowiadanie historii pozostawia niektóre do życzenia. Tempo filmu jest chwiejne z tym potężnym czasem trwania. Pierwsze sceny filmu są sztywne i niezręczne, a znalezienie rytmu zajmuje trochę czasu. Szczerze mówiąc, trzeba czasu, aż cały klan Gucci zostanie przedstawiony do filmu, aby znaleźć swoją podstawę. Następnie przez kolejne dwie godziny Plus publiczność jest wysyłany na roller coaster ton i skręcania narracji. Są pewne smugi, które zalegają i opadają płasko, ale są też inne sceny, które są w najlepszym wydaniu. Tak wiele momentów wbijania w plecy, ale ostatni jest napięty i gryzący (jeden z najważniejszych momentów filmu).

Ale co z tą listą? W tym filmie jest tyle talentu, ale nie wszyscy są po tej samej stronie. Lady Gaga jest przesadna, pokazując, że może nie jest najsilniejszym aktorem. Jej wybory są zawsze największe, a czasami jej postać czuje się jak farsyczne przysłanie prawdziwej kobiety. Adam Driver z drugiej strony jest subtelny i powściągliwy, a jednocześnie niezręczny i przebiegły. Al Pacino dobrze gra swoją starszą rolę, a nawet dostarcza kilka pełnych momentów „Pacino” (na nie też czekałem cały film). Jeremy Irons świetnie prezentuje się w swoim krótkim pobycie na ekranie. Salma Hayek i Jack Huston są również solidnymi wykonawcami wspierającymi. Ale jest jeszcze Jared Leto. Co on w ogóle robił? Z pewnością myślał, że gra w farsowej komedii, prawda? Ogólnie jednak … te włoskie akcenty są najstraszniejsze (lub Rosyjskie z jakiegoś dziwnego powodu).

Czy ten mocny dramat warto wybrać się do teatru? To nie jest najmocniejszy z dramatów tej jesieni, nie mówiąc już tylko o Ridleyu Scotcie. To jest bałagan i melodramatyczne na każdym kroku. Ale jeśli lubisz dramatyzm i szaleństwo, ten film może Ci się spodobać. House of Gucci to ponad-THE-top tandetna zabawa, która może być zabawnym zegarkiem … lub może łatwo poczuć się jak obowiązek.

House of Gucci Review: a fun big screen soap opera

Dodaj komentarz

Przewiń do góry