Przegląd lekcji językowych: Duplass i Morales są wysublimowane

Jak często zaskakują cię niesamowite zdolności filmowców i jak potrafią stworzyć magię tak małą ilością? Mark Duplass od dawna jest kimś, kto zajmuje się małymi setami, minimalnymi kamerami, ograniczonymi castingami i tworzy z nich świetne filmy i seriale. Widząc go przywiązanego do filmu opartego na kamerze internetowej, takiego jak lekcje języka, podnieciłem się. Natalie Morales jest również utalentowaną artystką i z pewnością wzbudziło to moje zainteresowania, gdy zobaczyłem, że przejmuje stery jako reżyser. Z radością stwierdzam, że film ten przekroczył moje oczekiwania i dostarczył dość emocjonalnych wrażeń.

Jak Morales był w stanie to zrobić przy tak prostym ustawieniu? Ponieważ wszystko jest na kamerach internetowych i telefonach komórkowych, kierunek jest dość ograniczony aparatami statycznymi (w większości). Współpraca z edytorem, aby dokładnie wiedzieć, kiedy wyciąć kamerę i jak uporządkować narrację, staje się jeszcze ważniejsza. Morales pokazuje, że jest dość kompetentna w tym procesie i wnosi płynne tempo do tego filmu. Czas trwania nie jest długi, ale to wszystko jest dialog, więc robienie rzeczy ekscytujących i poruszających może być wyzwaniem. Lekcje języka udowadniają, że wielcy aktorzy pozostawieni na własną rękę (dosłownie) potrafią naprawdę sprawić, że magia stanie się rzeczywistością.

Tak się składa, że aktorzy, scenarzyści i reżyser to ta sama dwójka people…so jak ożywiają swoją historię? Historia skupia się na nauczyciel hiszpańskiego w Kostaryce jest zatrudniony do nauczania hiszpańskiego Gej W Średnim Wieku. Kiedy tragedia uderza tego człowieka, nasz nauczyciel jest w niezręcznym miejscu, by być kimś więcej niż tylko zdalnym instruktorem. To nieoczekiwane połączenie jest kultywowane tak organicznie w całym filmie. Morales i Duplass używają swojego pisma i aktorstwa do budowania organicznych powiązań między naszymi postaciami. Czułem ich chemię przez kamery internetowe, a ich fizyczne działanie przekazywało tak wiele (będąc zapakowanym w te oczy kamery). Duplass i Morales są fantastyczne i zapewniają imponujące występy.

Jak przebiega ta przyjaźń w filmie? Wszystko zaczyna się od Duplassa „Adam’ s tragedy and Morales ” Carino stara się być pomocny i wyrozumiały. Mają miłe połączenie i zabawne żartobliwe przekomarzanie się. Można powiedzieć, że Adam szuka pocieszenia w ich interakcjach, gdy Carino stara się utrzymać profesjonalną relację ze swoim uczniem. Jest kilka chwil, w których Carino zrzuca gardę, gdzie świeci świetna chemia (w tym późna nocna pijana rozmowa wideo). Istnieje również napięcie, gdy bohaterowie (i film) rzucają wyzwanie drugiemu i jak przetwarzają swoją sytuację, prowadząc do napięcia i konfliktu w filmie.

Co sprawia, że jest to taki wyjątkowy klejnot do sprawdzenia na VOD? Chemia między Duplassem i Moralesem jest tak organiczna, a ich dialog jest (w większości) autentyczny, a tylko niektóre momenty wydają się nieco zainscenizowane dla dramatycznego efektu. Scenariusz rozgrywa się w tak perfekcyjnym tempie i z wielką starannością. Morales pokazuje wielką obietnicę, jak również w tworzeniu poruszające i wpływające doświadczenie. Jest to obowiązkowy film indie z udziałem dwóch utalentowanych artystów w ich najlepszym wydaniu.

Przegląd lekcji językowych: Duplass i Morales są wysublimowane

Dodaj komentarz

Przewiń do góry