Recenzja King Richard: Daj Willowi Oscara!

Czy już czas dać Willowi Smithowi Oscara? Smith dał wiele wysokiej jakości występów na przestrzeni lat, a nawet niektóre zwróciły uwagę Akademii. Ale teraz bierze na siebie, co może być jego najlepsza rola do tej pory jako patriarcha rodziny Williamsów, dla którego dwie legendarne gwiazdy tenisa są członkami. Film opowiada o Richardzie Williamsie i jego dążeniu do tego, aby jego dzieci były jak najlepsze, a córki stały się kolejnym pokoleniem gwiazd sportu. Z trailerów, wydaje się to doskonałym i wspierającym przedsięwzięciem, ale film maluje trudniejszą krawędź do metod Williamsa.

Czy król Ryszard dostarcza fascynujących i wciągających wrażeń? Reinaldo Marcus Green robi wiele wspaniałych rzeczy na reżyserskim końcu rzeczy, ponieważ potrafi stworzyć klasyczny wygląd i uderzający film. Nie ma zbyt wielu rzeczy, które wystają na zewnątrz, ale jest wyrazistość kierunku i sposobu, w jaki to wszystko się łączy. Sekwencje tenisowe są dobrze nakręcone ruchami kamery, dając widzom poczucie bycia na korcie podczas gonitwy za piłką. Muzyka Krisa Bowersa jest tryumfalna i emocjonalna, co naprawdę łączy film ze sobą.

Czy historia tej rodziny rozgrywa się w znaczący sposób? Ten film jest w tym trochę skomplikowany. Kiedy na to spojrzysz, ten film naprawdę sprowadza się do Richarda Williamsa … ale czy powinien? Wiem, że jest dyskurs na temat tego, kto powinien zwrócić uwagę na tę historię. Dlaczego słyszymy o powstaniu Venus I Sereny z perspektywy ich ojca? Czy to dewaluuje ich podróż? Z narracyjnego punktu widzenia Richard jest na pewno wystarczająco atrakcyjną postacią, aby zakotwiczyć film. Jego miłość do córek jest poważna pod wieloma względami, ale jego metody są surowe i kontrolujące. On tyłki głowy z trenerów, a nawet idzie do kłamstwa i manipulowania nimi. Richard ma ciężką przeszłość i zrobi wszystko, aby jego córki nigdy nie musiały tego doświadczyć. Dziewczyny są przedstawiane jako napędzane i rozumiejące doświadczenie, które może lub nie musi być prawdą, ale nie osłabia ich bohaterów w filmie. Film nie pochylić się w sporo tropów sportowych dramatów i przesadza jego powitanie trochę z tym nadęty czas trwania.

Ale jesteśmy tu, aby omówić aktorstwo, prawda? Smith. To jest to(żartuję … omówimy to). Smith kładzie szczególny akcent i rytm, który wyróżnia go spośród wszystkich poprzednich ról. Ma kilka chwil, aby naprawdę zabłysnąć imponującymi emocjami. Chwile wybuchającego gniewu, czułej miłości do córek i twardego zachowania, które utrudnia pracę z tym imponującym występem. Aunjanue Ellis naprawdę wznosi się jako matriarchka tej rodziny, a nawet ma scenę, aby potwierdzić swoją pozycję obok męża. Jon Bernthal zapewnia odświeżający występ, który jest przeciwko typowi. Żaden twardy twardziel. Dostajemy dziwacznego i szczerego trenera, który zostaje zagrany przez Richarda. Saniyya Sidney i Demi Singleton wcielają się w siostry Williams.

Król Ryszard będzie kolejnym wielkim sportowym dramatem? Z pewnością ma przyjemną dla tłumu naturę, która sprawi, że będzie to rewatchable i przyjemne doświadczenie. Ale film nie jest doskonały. Długie i banalne, świetne występy naprawdę sprawiają, że rzeczy się zdarzają na tym planie. Co więcej, możemy zobaczyć wielki moment Smitha.

Recenzja King Richard: Daj Willowi Oscara!

Dodaj komentarz

Przewiń do góry