Scenarzysta / reżyser Corinna Faith o brytyjskim horrorze z okresu The Power

Najnowszy film brytyjskiej pisarki/reżyserki Corinny Faith sprytnie łączy realną scenerię zaciemnień w Wielkiej Brytanii Lat 70. (z powodu strajków górników w tym czasie) w mrożącą krew w żyłach opowieść o nadużyciach instytucjonalnych i ich ECHA. The Power, w roli głównej Reign ’ s Rose Williams, podąża za młodą stażystką pielęgniarką, która odkrywa Horrory niewyobrażalne w swoim pierwszym zadaniu w lokalnym szpitalu.

Londyn, 1974. Podczas gdy Wielka Brytania przygotowuje się do przerw w dostawie prądu w całym kraju, praktykantka Pielęgniarka Val przybywa na swój pierwszy dzień do rozpadającego się szpitala Royal Infirmary we wschodnim Londynie. Ponieważ większość pacjentów i personelu została ewakuowana do innego szpitala, Val musi pracować na nocnej zmianie w pustym budynku. W tych murach kryje się śmiertelna tajemnica, zmuszająca Val do zmierzenia się z traumatyczną przeszłością, aby zmierzyć się ze złowrogą mocą, która chce zniszczyć wszystko wokół niej.

Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Faith o historycznym kontekście stojącym za narracją The Power, jej wyborze obsady Rose Williams w emocjonalnie wymagającej roli głównej i kilku zakulisowych sekretach produkcji!

Chciałbym porozmawiać o historycznym tle filmu; o 1974 blackouts across Britain. To bardzo dobra oprawa dla horroru, więc jestem ciekaw, gdzie zaczęło się Twoje zainteresowanie tym okresem.

To było żelowanie dwóch rzeczy. To był fakt, że było, niestety, wiele okropnych historyjek o nadużyciach instytucjonalnych złamanych w czasie, gdy szukałem terytorium, aby napisać historię o duchach. W większości wyłaniali się z tego okresu; w szczególności skandal Jimmy 'ego Saville’ a. Nie jestem pewien, czy znasz go, brytyjskiego prezentera.

Tak, niestety.

Corinna: tak, był ikoniczny w latach 70. myślałem o tamtej epoce, a potem natknąłem się na wizerunek Sekretarki pracującej w ciemności z lampą naftową, która wyglądała jak Lata 70. – ale lampa naftowa sprawiała, że wyglądała jak wiktoriański, gotycki obraz. Po prostu podobało mi się połączenie tych dwóch rzeczy. Uwielbiam Klasyczne opowiadania z tamtego okresu. To była kolizja tych wszystkich, którzy przyciągnęli mnie do tamtej epoki, i dowiedziałem się więcej o zaciemnieniu, o którym byłem świadomy, ale tak naprawdę nie wiedziałem zbyt wiele.

Nigdy nie wiedziałem, że to coś, dopóki nie odkryłem mocy. Nie pomaga mi to, że jestem w Nowej Zelandii, tak bardzo daleko-ale wyobrażam sobie, że nie jestem sam, dopiero niedawno go odkryłem. To interesujący czas na wielu poziomach, od problemów ekonomicznych, które doprowadziły do zamroczenia; i oczywiście masz te wszystkie instytucjonalne okropności różnych branż, które kończą się historią Val.

Oczywiście. Miałem tylko dwa lata, kiedy to się działo, ale rozmowa z ludźmi, którzy są na tyle dorośli, że naprawdę tego doświadczyli, była dość przerażająca. To było bardzo dziwne i dezorientujące mieć tak odebraną moc. Myślę, że to dobry czas na pisanie.

Rozumiem, że Blythe House w Londynie był używany jako miejsce strzelaniny. Trochę o tym czytałem i jestem ciekaw, w jakim stopniu był używany do strzelania, ponieważ wydaje się, że jest głównie używany jako muzeum.

Tak, to tylko schody to Blythe House. To wszystko.

Oh, wow.

Reszta została zastrzelona w byłym szpitalu psychiatrycznym Goodmayes, który został wycofany ze służby. Ale w rzeczywistości jest to jednopiętrowy budynek, całość. To duży budynek, wszystko na jednym poziomie. Musieliśmy więc stworzyć poczucie różnych pięter, a Dom Blythe ma klatkę schodową – więc został połączony, tylko na jeden dzień.

Bardzo dobrze się spisałeś, ponieważ jest dużo kierunku kamery, który daje 360-stopniowe poczucie przestrzeni. To bardzo pomaga w atmosferze, a Ty dobrze zrobiłeś, aby stworzyć iluzję.

To dobrze! To było trochę wyzwanie, zwłaszcza, gdy ktoś musi wyjść przez okno.

Prawdziwym wyróżnikiem filmu jest Rose Williams w roli głównej Val. Byłem zaskoczony tym, jak dobrze była w stanie zobrazować swoją podróż od tak nieśmiałej, idealistycznej pielęgniarki przez ten wewnętrzny i zewnętrzny ideał, który bardzo ją zmienia. Odwala niesamowitą robotę, odwracając ten przełącznik. Co z nią jako aktorem wyróżniało Cię podczas castingu?

Jest niezwykle empatyczną osobą. Myślę, że kiedy zobaczyłem mały klip z nakręconej lektury, który od razu mnie nią zachwycił, pomyślałem, że jest kimś, do kogo można uzyskać dostęp jako widz. Bardzo mocno wczuwasz się w nią i łatwo możesz uzyskać dostęp do tego, co czuje. Jest niesamowicie podobna do siebie. Ona naprawdę może wykorzystać wrażliwe miejsca dość nieustraszenie, i pozwala je zobaczyć. To był ogromny dar, ponieważ historia jest tak napięta w czasie. Musi opowiedzieć tak wiele o tej postaci w tak krótkim czasie i z bardzo małą scenerią lub historią. Ma niesamowity zasięg, oczywiście, ale jest bardzo instynktowna. Myślę, że jest świetna. To sprowadza się do tego, że jest gotowa pójść do tych miejsc i pokazać je.

W takiej roli nosisz emocjonalny ciężar całego filmu. Z pewnością jest do tego zdolna.

Corinna: jest bardzo odważna i bardzo odważna w całym procesie. Naprawdę chciała zrobić coś naprawdę innego i pokazać zupełnie inną stronę swoich umiejętności.

Wracając na krótko do historycznej scenerii filmu, myślałem o tym, jak horror z epoki jest obecnie dość popularnym podgatunkiem. Ale często zagłębia się znacznie dalej, w XIX wiek i takie tam. Całkiem orzeźwiające jest odkrywanie czegoś nieco bardziej współczesnego, ale wciąż oderwanego od współczesności. Czy to coś, co szczególnie wyskoczyło ci jako pisarzowi?

Corinna: nie jestem tego pewien, ale czułem, że to bardzo pomocne, że opowiadamy historię, która jest nadal bardzo rezonansowa teraz w czasie, który jest nadal w wzruszającej odległości teraz. Więc można zacząć budować dzieła od tego momentu kulturowego i sposobu, w jaki ludzie byli w stanie się wtedy zachowywać, i podążać za liniami całkiem bezpośrednio. To znaczy, można to zrobić w innych kulturowych, historycznych miejscach, jak również. Ale odkryłem to bardzo interesujące, wracając-nie tak daleko, naprawdę-i patrząc na telewizję i prasę, sposób, w jaki ludzie byli reprezentowani i rzeczy, które mogli powiedzieć, i to jest naprawdę szokujące. Ale to nie tak dawno temu, więc myślę, że jest w tym coś bardzo fascynującego.

Scenarzysta / reżyser Corinna Faith o brytyjskim horrorze z okresu The Power

Dodaj komentarz

Przewiń do góry